Студентський форум


Студентський форум
      До Всесвітнього дня здоров’я у Васильківському коледжі НАУ 08квітня відбувся студентський форум під гаслом «Інвестиції у здоров’я – формула успішного майбутнього». У форумі прийняли участь студенти І-ІІІ курсів, активісти органів студентського самоврядування, соціальний педагог Олена Перехрест, методист Олена Пєстрікова.
      Одне з ключових питань зібрання «Як поліпшити здоров’я – п’ять простих способів» було розкрито студентами Антоном Малюгою, Анастасією Борщенко, Андрієм Гарбулінським. Студенти переконливо пояснили чому варто дотримуватися правил гігієни, користуватися чистою водою, як очищати та зберігати її, чому потрібно слідкувати за тим, що вживаємо у їжу, пояснили переваги фізичної активності та розповіли про ризики малорухливого способу життя, переконували у тому, що не варто нехтувати нічним відпочинком і пояснили, що потрібно роботи коли є проблеми зі сном. Тож стало зрозуміло, що профілактика краща за лікування і хоча деяких хвороб не уникнути, можна багато зробити для того, щоб сповільнити розвиток захворювання чи взагалі йому запобігти.
      Катерина Мартинова, студентка третього курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», підготувала доповідь на тему «Проблема туберкульозу в Україні», а її однокурсниця Аня Рудніцька створила презентацію на дану тематику.
      Голова студентської Ради Дмитро Гарбулінський, студент третього курсу спеціальності «Авіоніка» підготував доповідь на тему: «Що таке насвай і чим він небезпечний?»* , а студентка Вікторія Локтєва допомогла підсилити ефект даного виступу авторською презентацією. Також, Вікторія створила буклет на тему «Здоровий спосіб життя – це інвестиції у майбутнє», який і представила аудиторії.
      На деякі речі у своєму житті ми не маємо жодного впливу, наприклад, ми не обираємо собі батьків, брата чи сестру, місце проживання.
      Але здоров’я – це зовсім інша річ. Добре воно чи погане, залежить не тільки від спадковості, але й у великій мірі від твого способу життя!*2
      Здоров’я наче автомобіль: щоб воно не зіпсувалося, про нього треба дбати!

Студрада
Інформаційний департамент

*Автори статті вважають цю тему актуальною, нижче приводимо текст виступу.
Що таке насвай і чим він небезпечний

      Однією з серйозних проблем нашого часу є широко поширене серед молоді вживання так званого насвая, речовини, що володіє слабким наркотичною дією. Ситуація також ускладнюється специфічними особливостями насвая, які обумовлюють проблематичність явного виявлення ознак його вживання. У багатьох випадках батьки підлітків навіть не уявляють собі, як він виглядає і яким способом він вживається.
      В даний час насвай є загальнодоступним речовиною, на відміну від сигарет і спиртних напоїв, продаж яких дозволений тільки особам, які досягли 18 років. Крім того, він відрізняється низькою ціною, – його вартість нижча, ніж у сигарет. Згідно з опитуваннями підлітків з різних навчальних закладів, більшість з них вживає насвай тільки для того, щоб кинути палити. Але, згідно з результатами тих же опитувань, практично не існує прикладів того, що після відмови від сигарет, підліток зміг би відмовитися і від вживання цієї наркотичної речовини. У переважній більшості випадків він все одно в підсумку повертався до однієї з цих шкідливих звичок.
      Ще однією особливістю насвая є те, що практично неможливо виділити в натовпі людину, яка навіть в даний момент його вживає. Ця речовина не вимагає підшкірних або внутрішньовенних ін’єкцій, ковтання таблеток або чогось подібного. Досить одну його невелику за обсягом порцію покласти за губу або під язик, після чого чекати настання ефекту, обумовленого його дією.
Даний ефект полягає в нетривалому (не більше 5-7 хвилин) легкому розслабленні і помутніння в очах. Далі вживання насвая може викликати напади нудоти, головний біль, розлад шлунку і утворення пухирів на губах.
      Тривале вживання даного наркотику може викликати більш важкі наслідки. Онкологи середньоазіатського регіону (саме там ця проблема вже піднімається на державному рівні) вказують, що 80% людей, які страждають раковими захворюваннями губи, язика або гортані, вживають насвай. Склад цієї наркотичної речовини, який буде розглянуто трохи нижче, обумовлює можливість виникнення і розвитку різних інфекційних захворювань. Крім того, його вживання не допомагає зникнення нікотинової залежності у курців, а навпаки, викликає її появу у людей, які навіть і не торкалися до сигарет. Також не можна скидати з рахунків розвиток залежності від насвая як психотропної речовини. Крім усього вищесказаного, його вживання викликає руйнування зубів і їх коренів, а в разі підлітків – затримки в психічному розвитку, погіршення пам’яті і втрату врівноваженості.
      В даний час основним компонентом насвая є проста махорка або тютюн. Раніше використовувалося табакоподібна рослина «нас», яке і дало назву цій речовині. Крім тютюну, до складу насвая входить гашене вапно, зола різних рослин, суміш з верблюжого кізяка або курячого посліду, в деяких випадках – масло. Відраза викликає сам склад цього зілля, а вже необхідність брати його в рот …
      До речі, невелика деталь. Курячий послід при поливі їм городів завжди попередньо змішується з водою для того, щоб виключити пошкодження рослин, які можуть згоріти. А адже до складу насвая курячий послід вноситься як є, без будь-яких розбавлянь.

*2 Автори статті вважають ці поради актуальними для утвердження основ здорового способу життя.
1. Як харчуєшся так і виглядаєш!
Практичні поради:
1. Прислухайся до свого шлунку.
2. Уникай шкідливої їжі.
3. Позбудься поганих звичок у харчуванні
Запам’ятай основні правила харчування:
– харчування має бути різноманітним,
– вживай більше овочів, фруктів, молочних продуктів, менше солодкого, копченого, солоного,
– дотримуйся режиму харчування: снідай, обідай і вечеряй в один і той же час,
– намагайся не переїдати, адже переїдання – причина багатьох хвороб,
– не куштуй продуктів якщо у них закінчився термін їх придатності,
– уникай вживання продуктів, яких твій організм не сприймає.

2. Більше руху – ліпше самопочуття!
«Ви не уявляєте, скільки хлопців і дівчат не могли здати нормативів з фізкультури, коли я вчився у старших класах. А це ж найлегший предмет!» (Роман 19 років).
«Дехто думає: “навіщо мені бігати під палаючим сонцем і обливатися потом, коли можна грати у відеогру і уявляти себе великим спортсменом?”». (Маша, 17 років).
Чи ти почуваєшся втомленим від самого слова «Фізкультура»? Тоді розглянь три вагомі причини, чому варто регулярно займатися спортом.
Причина 1. Заняття спортом зміцнюють імунну систему
Причина 2. Заняття спортом сприяють виробленню в мозку антистресових речовин. Під час занять спортом у мозку вивільняються ендорфіни – хімічні речовини, які зменшують біль і поліпшують самопочуття.
Причина 3. Заняття спортом піднімають настрій.
Секрет успіху! Три рази на тиждень виділяй щонайменше 20 хвилин на заняття спортом, який тобі подобається!

Достатньо поспиш – більше зробиш!
«Коли я не висплюсь, то ходжу як непритомна і ні на чому не можу зосередитись» (Діна 15 р).
«Близько другої дня я почуваюсь такою втомленою, що мало не засинаю під час розмови» (Христина 17 років)
Поради! Не засиджуйся допізна.
Уникай нічних балачок
Дотримуйся режиму. (лягай спати і вставай в той самий час)
Секрет успіху. Намагайся спати не менше восьми годин.
Ти можеш багато чого досягти, зробити лише кілька простих кроків. Пам’ятай, завдяки доброму здоров’ю ти краще виглядатимеш, будеш енергійним і почуватимешся прекрасно. Звичайно, не все в житті тобі під силу змінити, але ти можеш впливати на стан свого здоров’я. «Зрештою, – каже 17 – річна Елла, – твій фізичний стан залежить тільки від однієї людини – від тебе самого».

За метеріалами сайту https://www.jw.org/uk/