100 років Соборності України


     22 січня студенти Васильківського коледжу НАУ приєднались до відзначення 100 річниці возз’єднання ЗУНР та УНР – Дня Соборності України.
Завідуюча ІІ-го відділення, викладач історії Марія Василівна Бичкова ініціювала в коледжі годину історичної правди за участю студентів третього курсу спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно інтегровані технології».
     Марія Василівна разом зі студентом Олегом Сліпухою нагадали студентам обставини за яких відбувалось возз’єднання ЗУНР та УНР. Про те, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну: «Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка» – уривок з Акту.
     День Соборності України – це одне з найважливіших свят для сучасної України. Це свято, коли наш народ об’єднується, забувши про негаразди, проблеми та різні точки зору, щоб показати, що разом ми можемо досягти великих цілей.
     Історична довідка. Від 1919 до 2018-го – історія України в датах
     Варто згадати про найважливіші події в історії України загалом, які безпосередньо вплинули на нашу державу та історичну пам’ять сьогодні.
     Державне воз’єднання так і не відбулось. Хоча політично документ про Злуку зафіксували, державного воз’єднання все-таки не сталось. Навіть більше, 21 квітня 1920 року Симон Петлюра за допомогу від Польщі підписав Варшавський договір, яким засвідчив факт передання останній Галичини, Західної Волині, Підляшшя та Холмщини.
     Таким чином Україна знову була роз’єднана ще на багато років вперед. А насправді, результати цих дій відголоском з’являються і в сучасній нам Батьківщині.
     15 березня 1939 року – на засіданні сейму в Хусті відбулось проголошення незалежної Карпатської України. До речі, саме тут і в цьому році відбулось перше святкування Дня Соборності. Саме тоді СРСР спробував знову об’єднати Україну, щоправда під своїм керівництвом. Це було зроблено по-варварськи і по-насильницьки, хоча інакше “Совєти” і не вміли, як показує подальша історія.
     30 червня 1941 рік – цього року проголосили Акт відновлення української державності. Щоправда, знову це тривало недовго.
     1942 рік – утворення української повстанської армії (УПА), яка воювала за національні інтереси України під час Другої Світової війни.
     1944 рік – територія України була звільнена від нацистської окупації.
     8 лютого 1945 року – на конференції в Ялті було ухвалено, що Україна та Білорусь допускаються до ООН.
     21 січня 1990 року – українські патріоти об’єдналися у “живий ланцюг” між Києвом, Івано-Франківськом та Львовом. До речі, у 2000-х цю традицію відновили, але з кожним роком ланцюг все більше і більше розростався і проходив через більшу кількість міст.
     16 липня 1990 року – ухвалення Декларації про державний суверенітет України, яка проголошувала: «…Державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах».
     24 серпня 1991 року – Верховна Рада приймає Акт проголошення Незалежності України.
     1 грудня 1991 року – Всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року.
     28 червня 1996 року – була затверджена Конституція Незалежної України, яка офіційно визначала суверенітет нашої країни.
     2004 рік – Помаранчева революція, в результаті якої Президентом України став Віктор Ющенко.
     2010 рік – новим Президентом обрали Віктора Януковича, який у 2013 році не захотів підписувати договір про асоціацію України з ЄС, чим викликав масові протести в різних містах України.
     10 грудня 2011 року – Віктор Янукович скасував святкування Дня Соборності України.
     21 листопада 2013 року – масові протести проти дій Віктора Януковича переросли у Революцію Гідності, яка згодом повалила диктаторський режим Януковича.
     2014 рік. Спочатку Росія незаконно ввела свої війська на територію АР Крим та анексувала півострів, шляхом проведення псевдореферендуму 16 березня 2014 року. Майже усі країни не визнають анексії Криму, а дії РФ вважають незаконними. В цьому ж році навесні Росія ввела свої війська на території Донбасу та захопила органи влади у Донецькій та Луганській областях, утворивши так звані “Луганську та Донецьку республіки”. Війна з РФ на території України точиться і до сьогодні.
     Важливо зазначити, Президент України, відновив святкування Дня Соборності, підписавши відповідний указ.
     18 січня 2018 року – Верховна Рада України проголосувала за Закон про реінтеграцію Донбасу, в якому визнала Росію країною-агресором та ворогом нашої держави.
     22 січня 2019 року, ми святкуємо важливий день в історії, без якого, можливо, і не було б сучасної Незалежної України – День Соборності.
     
      Історична довідка за посиланням 24tv
 
 

Прес-центр студради