Інвестуйте у здоров’я


     13 квітня 2017 р. у коледжі відбулася щорічна студентська конференція під назвою: «Інвестиції у здоров’я – формула успішного майбутнього». У конференції прийняли участь студенти перших курсів, активісти органів студентського самоврядування, методист Олена Пєстрікова.
     Одне з ключових питань зібрання «Профілактика краща за лікування, або що включає у себе здоровий спосіб життя» було розкрито студентами: Тетяною Марущак, Мариною Петренко, Тарасом Ющенко, Домініком Кваско, Анастасією Ігнатьєвою. Студенти розповіли чому варто дотримуватися правил гігієни, користуватися чистою водою, чому потрібно слідкувати за тим, що вживаємо у їжу, пояснили переваги фізичної активності, переконували у тому, що не варто нехтувати нічним відпочинком і пояснили, що потрібно роботи коли є проблеми зі сном. Підвели підсумок: «Ти можеш багато досягти, докладаючи не надто великих зусиль. Пам’ятай, завдяки міцному здоров’ю ти будеш краще виглядати, добре почуватися і функціонувати на всі сто! Хоча на багато речей ти не маєш впливу, все ж твоє здоров’я у твоїх руках. Твій фізичний стан залежить від однієї людини – від тебе самого».
     Студентки спеціальності «Соціальна робота» Галина Мала, Вікторія Земцова та методист Олена Пєстрікова допомогли присутнім усвідомити «Чим небезпечне кохання». Молодь мала змогу отримати відповіді на такі питання: що таке репродуктивне здоров’я і як його зберігати. Отримати вичерпну інформацію про інфекційні захворювання, що передаються від людини до людини переважно статевим шляхом; профілактичні заходи спрямовані на попередження захворювань ІПСШ.
     Тарас Ющенко зосередив увагу присутніх на проблемі туберкульозу в Україні та світі. У своїй доповіді Тарас розповів про те, що таке туберкульоз; хто може захворіти на туберкульоз; як відбувається зараження та симптоми зараження туберкульозом; профілактика туберкульозу. Висновки доповіді збігалися з основною темою конференції, що найкращими профілактичними засобами є здоровий спосіб життя; дотримання вимог гігієни; загартування організму; повноцінне харчування; турбота про зміцнення імунітету та серйозне ставлення до вакцинації.
     Домінік Кваско розкрив тему: «Що таке насвай і чим він небезпечний?».
     Закінчився захід відеороліком під назвою: «Не піддавайся, собою залишайся!». У коледжі і поза ним молода людина зазнає тиску і то не лише від навчання і купи домашніх завдань, а від тиску однолітків. Вони можуть схиляти до сексу, спонукують обманювати, закурити чи спробувати наркотики. Більшість знає, що це погані вчинки та цікавість, думка інших можуть вплинути на прийняття рішення. Молоді люди стикаються з тиском оточуючих відколи існує світ, але протистояти можна. Ось поради, які допоможуть впоратися з ним: 1. Не йди за більшістю. 2. Будь самим собою.
     Як не піддатися поганому впливу:
     1. Розпізнавай моральні небезпеки, передбачай ситуації в яких тебе можуть схиляти до чогось поганого.
     2 . Зупинись і подумай. Важливо думати про наслідки перед тим, як щось робити, наприклад: «Як мої вчинки вплинуть на близьких».
     3. Придумай план. Якщо ти знаєш чому не варто робити те чи інше це додасть тобі сил не піддатися спокусі.
      4. Рішуче дій. Ти не мусиш читати моралі своїм одноліткам, просто скажи «НІ» чітко і впевнено, щоразу коли людина протистоїть поганому впливу вона стає сильнішою і сильнішою, їй буде легше казати «Ні» у майбутньому. Не треба вдаватися до грубості, просто поясни чому ти не будеш цього робити. Хто піддається на тиск стає маріонеткою у руках однолітків. Може бути страшно, однак якщо ти протистоїш тиску то значить у тебе своя голова на плечах. (відеоролік з сайту https://www.jw.org/uk/вкладка підлітки)
      На деякі речі у своєму житті ми не маємо жодного впливу, наприклад, ми не обираємо собі батьків, брата чи сестру, місце проживання. Але здоров’я – це зовсім інша річ. Добре воно чи погане, залежить не тільки від спадковості, але й у великій мірі від твого способу життя!
     Здоров’я наче автомобіль: щоб воно не зіпсувалося, про нього треба дбати!

     Студрада
     Інформаційний департамент