Тренінги

«Життя то найцінніший скарб»

   22 та 23 березня 2017 року у ВК НАУ були проведені тренінгові заняття з метою попередження проявів девіантної поведінки у студентському середовищі. Для студентів першого курсу спеціальності «Авіаційний транспорт» тренінг на тему: «Моє життя то найцінніший скарб» з метою профілактики суїцидальної поведінки підлітків. Для студентів другого курсу спеціальності «Менеджмент» тренінг на тему: «Від конфронтації до співробітництва» з метою оволодіння навичками управління конфліктами. Тренінги підготували та провели методист Олена Пєстрікова та студентка випускного курсу спеціальності «Психологія» Національного авіаційного університету Дарина Шараєнко. У роботі було використано прийоми активного навчання: сценарії ситуаційно – рольових ігор, аналіз конкретних ситуацій, допоміжні матеріали у вигляді мультимедіа (відео – ролики та презентації), притчі які характеризують поняття моральних дилем, індивідуальна самостійна робота.
   Тренінг на тему «Моє життя то найцінніший скарб» включав в себе знайомство з групою, міні – лекцію про суїцидальну поведінку (види суїциду, група ризику, соціально – психологічні чинники виникнення суїцидальної поведінки та рекомендації щодо подолання негативних наслідків стресочинників, які провокують думки про суїцид). Також було проведено психологічні ігри для студентів навчальної групи з використанням мультимедійних технологій. Тематика тренінгового заняття є досить актуальна у зв’язку з поширеними групами ризику «Синій кит». Наприкінці зустрічі відбулося обговорення запитання «Яке значення для вас має життя?», «У чому полягає цінність життя?» та анонсовано програму наступного заняття.

«Від конфронтації до співробітництва»

   Тренінг на тему «Від конфронтації до співробітництва» складається із декількох занять. Перше заняття, 23 березня, включало в себе знайомство з групою, виявлення індивідуальних характеристик та навичок виходу з конфліктних ситуацій учасників групи. Особливу увагу було приділено розгляду таких понять як конфлікт, конфліктні ситуації. Адже для подальшої успішної професійної діяльності менеджерів уміння справлятися з конфліктними ситуаціями є однією з найважливіших професійних рис управлінця. Наприкінці заняття було надано рекомендації, щодо того як справлятися з конфліктними ситуаціями та стресами, які є наслідками конфліктів. Під час наступних зустрічей заплановано проведення ситуаційно – рольових ігор; метод інтерактивного театру; міні – лекції (стрес та депресія), та ознайомлення з методиками ефективного управління емоціями.

   Дарина Шараєнко