Студентський форум здоров’я


     6 квітня 2018 р. у коледжі відбувся студентський форум «Інвестиції у здоров’я – формула успішного майбутнього», організаторами якого виступили студенти спортивно – оздоровчого департаменту студентської Ради ВК НАУ, соціальний педагог та методист виховного відділення. З 2015 року у коледжі склалася традиція проводити конференції, форуми присвячені утвердженню здорового способу життя серед молоді. У конференції прийняли участь студенти перших курсів, активісти органів студентського самоврядування.
     Під час проведення форуму студенти ознайомилися з основними правилами збереження здоров’я обговорювали питання чому варто дотримуватися правил гігієни, користуватися чистою водою, чому потрібно слідкувати за тим, що вживаємо у їжу, переваги фізичної активності тощо. Студенти дійшли згоди у висновку, що фізичний стан залежить від однієї людини – від себе самого.
     Методист виховного відділення Олена Пєстрікова допомогли присутнім усвідомити «Чим небезпечне кохання». Молодь мала змогу отримати відповіді на такі питання: що таке репродуктивне здоров’я і як його зберігати. Отримати вичерпну інформацію про інфекційні захворювання, що передаються від людини до людини переважно статевим шляхом; профілактичні заходи спрямовані на попередження захворювань ІПСШ.
     Закінчився захід відеороліком під назвою: «Не піддавайся, собою залишайся!». У коледжі і поза ним молода людина зазнає тиску і то не лише від навчання і купи домашніх завдань, а від тиску однолітків. Вони можуть схиляти до сексу, спонукують обманювати, закурити чи спробувати наркотики. Більшість знає, що це погані вчинки та цікавість, думка інших можуть вплинути на прийняття рішення. Молоді люди стикаються з тиском оточуючих відколи існує світ, але протистояти можна. Ось поради, які допоможуть впоратися з ним: 1. Не йди за більшістю. 2. Будь самим собою.
 
     Як не піддатися поганому впливу:

  1. Розпізнавай моральні небезпеки, передбачай ситуації в яких тебе можуть схиляти до чогось поганого.
  2. Зупинись і подумай. Важливо думати про наслідки перед тим, як щось робити, наприклад: «Як мої вчинки вплинуть на близьких».
  3. Придумай план. Якщо ти знаєш чому не варто робити те чи інше це додасть тобі сил не піддатися спокусі.
  4. Рішуче дій. Ти не мусиш читати моралі своїм одноліткам, просто скажи «НІ» чітко і впевнено, щоразу коли людина протистоїть поганому впливу вона стає сильнішою і сильнішою, їй буде легше казати «Ні» у майбутньому. Не треба вдаватися до грубості, просто поясни чому ти не будеш цього робити. Хто піддається на тиск стає маріонеткою у руках однолітків. Може бути страшно, однак якщо ти протистоїш тиску то значить у тебе своя голова на плечах. (відеоролік з сайту https://www.jw.org/uk/вкладка підлітки)

      На деякі речі у своєму житті ми не маємо жодного впливу, наприклад, ми не обираємо собі батьків, брата чи сестру, місце проживання. Але здоров’я – це зовсім інша річ. Добре воно чи погане, залежить не тільки від спадковості, але й у великій мірі від твого способу життя!
     Здоров’я наче автомобіль: щоб воно не зіпсувалося, про нього треба дбати!
 
 

Студрада
Інформаційний департамент