Студенти у Верховній Раді України


   Нещодавно для студентів четвертого курсу спеціальності: «Розробка програмного забезпечення» Васильківського коледжу НАУ була проведена екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України. Її мета – знайомство студентів з приміщеннями Верховної Ради України та організацією роботи парламенту.
   Мабуть, усі українці знають, як виглядає будівля Верховної Ради України. Проте далеко не всім доводилось бувати усередині. Завдяки екскурсії у студентів, була можливість потрапити всередину однієї з найвідоміших будівель Києва та України.
   Під час екскурсії студенти побачили унікальні речі та приміщення: синьо-жовтий прапор, який був внесений депутатами до сесійної зали Верховної Ради;картини, які прикрашають стіни приміщень уряду; балкон, звідки видно робочі місця нардепів; конференц-зал та багато іншого. Також, екскурсанти дізналися багато цікавих фактів з історії та сьогодення головного будинку Верховної Ради України.
   Студенти побували в залі засідань, конференц-залі і кулуарах, в які входять численні коридори на другому і третьому поверхах, де депутати проходять реєстрацію і спілкуються між собою в неформальній обстановці. Найбільше запам’яталася екскурсантам картина Олексія Кулакова «Державотворення», що намальована на стіні другого поверху. Вона відображає історичний день 24 серпня 1991 року, коли 350 депутатів проголосували за незалежність нашої країни. Їх прізвища розміщені на сувою, а 70 найактивніших учасників цього процесу зображено на цій картині поряд з державним прапором. Крім того, на картині зображений архітектурний символ – Софія Київська, історичні постаті – М. Грушевський, Я. Мудрий, символ духовності – Г. Сковорода, Т. Шевченко, Л. Українка, релігійний символ – Божа Матір та інші узагальнюючі образи. Це справило на студентів незабутнє враження.