Стоп булінг!


     Відділ “Васильківське бюро правової допомоги” спільно з Васильківським міськрайонним відділом ДРАЦС провели лекцію зі студентами ВК НАУ на тему: «Булінг: як подолати суспільну проблему?». Керівник Бюро Середницька Євгенія та керівник відділу ДРАЦС Твердохліб Марина розглянули питання захисту прав у повсякденному житті, а також ознайомили з метою і завдання проекту «Я МАЮ ПРАВО», особливостями й порядком надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги населенню. Серед студентів та викладачів коледжу були розповсюджені матеріали (буклети, інформаційні листівки) на тему захисту проти булінгу. Студенти дізнались про те, що :
     18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», за яким закріплено поняття булінгу (цькуванню) та відповідальність за його вчинення.
     Підписаним 16 січня 2019 року Президентом України Петром Порошенко антибулінговим законом вже керуються судді, ухвалюючи вироки.
     БУЛІНГ – ЦЕ НАСИЛЬСТВО
     Фізичне – штовхання, підніжки, зачіпання бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень.
     Психологічне – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж.
     Економічне – крадіжки, пошкодження чи зниження одягу та інших особистих речей, вимагання грошей.
     Сексуальне – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, туалетних кімнатах, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти.
     Із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг)- публікації фото та відео принизливого змісту, створення несправжніх профілів, залякування та шантаж через sms – повідомлення та електронне листування, секстинг, виключення з кібер-груп та блокування у соціальних мережах.
     ОЗНАКИ БУЛІНГУ
     Повторюваність, фізична або психічна шкода, наявність сторін – кривдник, потерпілий, спостерігач, вчиняється у закладах освіти щодо дітей або вчителів.
     ЩО РОБИТИ
     Якщо ти або твої знайомі постраждали від булінгу – звернися з заявою про випадки булінгу (цькування) до керівника закладу освіти.
     Якщо тобі необхідна психологічна допомога – звернися на Національну дитячу «гарячу» лінію 116 111.
     Якщо тобі необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – звернися до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги 0 800 213 103(цілодобово і безкоштовно в межах України).
     Якщо вчителі та адміністрація не вирішили проблему – звертайся до поліції.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

     Законопроект № 8584 визначає поняття булінгу і передбачає адміністративну відповідальність за нього.
     Штраф за булінг встановили на рівні 850-1700 грн або громадські роботи 20-40 годин.
     Якщо цькуванням займається група осіб або ж порушення було вчинене повторно протягом року – штраф складе 1700-3400 грн або громадські роботи на строк 40-60 годин. При цьому в разі, якщо порушниками є підлітки у віці від 14 до 16 років, законом визначено такі ж міри покарання, але їх будуть накладати на батьків або опікунів.
     Також встановлено штраф для керівника установи освіти, якщо він не повідомить Національну поліцію про факти булінгу. Санкція передбачає штраф 850-1700 грн. або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.
 
 

Прес-центр студради