Профілактика ВІЛ/СНІДу


   Захід присвячений Дню боротьби зі СНІДом «Здоров’я молоді України. ВІЛ/СНІД : шляхи передачі й методи захисту». 8 грудня 2016 року у Васильківському коледжі за ініціативи студентської Ради ВК НАУ був проведений захід інформаційно-просвітницького характеру серед студентів першого курсу присвячений Дню боротьби зі СНІДом. Мета заходу полягала в актуалізації та поповненні базових знань студентів про ВІЛ/СНІД, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікування, розвитку вміння уважно ставитися до свого здоров’я.
   Особливу подяку за проведення заходу ВК НАУ висловлює психологу – психотерапевту Київського спеціалізованого центру по боротьбі з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, національному тренеру з питань профілактики ВІЛ/СНІД, гепатиту, туберкульозу Аллі Миколаївні Мельник.
   Під час заходу була продемонстрована презентація яка містила інформацію про шляхи враження ВІЛ-інфекцією та хворобу СНІД, статистику ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в Україні, як захиститися від ВІЛ та СНІДу, міфи про передачі ВІЛ, у яких випадках ВІЛ не передається. Студенти дізнались про те, що таке ВІЛ та СНІД, чим вони відрізняються, які існують шляхи передачі, які існують теорії походження ВІЛ/СНІДу та чим спричинена раптова епідемія вірусу; про епідемічну ситуацію з ВІЛ/СНІДом в Україні; як проходить тестування на ВІЛ, яким чином можна виявити свій ВІЛ-статус, як проходить тестування та які види тестів існують; основні методи лікування ВІЛ; вагітність та ВІЛ, які є ризики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини під час вагітності та як звести ці ризики до мінімуму. Кожний з учасників отримав буклети «Відповідальність – це життя» та «Дай собі шанс». Захід проходив жваво та динамічно, студенти ставили багато запитань, почувалися комфортно, зусиллями Алли Миколаївни була створена атмосфера довіри та доброзичливості, що дало змогу розповісти молоді про нюанси використання профілактичних засобів від інфекцій, які передаються статевим шляхом. Особливо активні учаснику отримали невеличкі заохочувальні бонуси у вигляді наклейок відповідної тематики. Бажаючі мали змогу отримати безкоштовно презервативи.
   Студентська Рада ВК НАУ і наділі ініціюватиме проведення заходів з профілактики інфекційних захворювань у молодіжному середовищі. До березня 2017 року спортивно-оздоровчий департамент буде проводити анкетування студентів з приводу обізнаності у даній тематиці, та з метою визначити, які заходи та зустрічі стануть цікавими для молоді ВК НАУ.

   Студентська Рада ВК НАУ Інформаційний департамент