Право одне із найважливіших досягнень цивілізації

Згідно запланованих заходів до місячника морально-правового виховання студентів, 17 грудня студенти 721 групи Васильківського коледжу мали змогу відвідати Васильківський міський ДРАЦС та архів міста. Організували цей захід члени студради Порохня Н. під керівництвом юристконсульта коледжу Макошина Т.М. та методист виховного відділення Шаповал І.Г.
     Під час зустрічі студенти мали змогу поспілкуватися з працівниками державної установи та задати їм питання, які їх цікавили. Перше питання, яке цікавило студенти, мабуть дуже актуальне для підлітків – зміна імені. Працівниця розповіла процес підготовки документів, подачі та отримання собі бажаного імені. Також працівниця розповіла, що за бажанням можна зібрати своє родове дерево. Вона сказала, що при бажанні можна відновити всю інформацію про своїх предків, але для цього потрібно знати хоча б мінімальні відомості про них, наприклад, як їх звали, прізвище, місце народження та проживання. Не менш цікавим було питання, особливо для дівчат, про шлюб. Співробітники ДРАЦСу розповіли про всі етапи проходження укладання шлюбу та його розірвання. Було розглянуто питання, щодо визнання батьківства. Студенти навіть не могли уявити скільки є різних нюансів та вимог до такого процесу і наскільки це є відповідальна робота. Тому що визнати батьківство – це є складна робота, яка потребує часу та багато доказів, але при цьому будь-яка особа яка звернеться до ДРАЦСУ не зможе з’ясувати чи насправді вона була усиновленою, так як це є державною таємницею.
     Унікальну можливість мали студенти побувавши в місцевому архіві. Студенти мали змогу побачити документи ще з початку XX століття та почути як відбувається процес архівування. Подив визвало, також те, що за мінімальної інформації, за лічені секунди працівник знаходить коротку інформацію про ту чи іншу людину.
     Наші студенти дуже винахідливі та полюбляють повеселити народ. В той час поки частина студентів була в архіві, інша – проводила церемонію укладання шлюбу. Одна із студенток мала змогу побувати в ролі працівника ДРАЦСу та провести церемонію, а інші побувати в ролі нареченого та нареченої.
     Дякуємо працівникам ДРАЦСу та архіву за цікаву та змістовну зустріч.

Прес-центр Студради