Погляд у майбутнє з оптимізмом!

«Погляд у майбутнє з оптимізмом!» – такий слоган вибрали собі учасники тренінгу з профілактики суїцідальної поведінки у молодіжному середовищі, студенти третього курсу спеціальності «Менеджмент».
     10 вересня 2017 року, відповідно до календаря ООН, відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Студенти ІІІ – ІVкурсів спеціальності «Менеджмен» та «Програмна інженерія» взяли участь у тренінгах присвячених цій непростій та, нажаль, актуальній у нашому світі тематиці. Адже, за даними ВООЗ загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік.
     Студенти були ознайомлені з матеріалами про самогубство підлітків в Україні, видами та типами самогубств, факторами ризику, причинами явними та прихованими, мотивами. Визначали симптоми ймовірної дипресії та намагалися відрізнити признаки хвороби від простого смутку. Розглядали питання: стать та самогубство; самогубство і самотність; суспільні умови цього явища.
     Тренери Олена Пєстрікова та Дарина Шараєнко (викладач та психолог ВК НАУ) допомагали студентам усвідомити та застосовувати у своєму житті конкретні методики конструктивного подолання смутку; ефективного управління негативними емоціями; вчилися надавати допомогу при потенційному суїциді; вчили застосовувати та створювати позитивні мотиватори, які іноді можуть стати рятувальним колом у різних складних ситуаціях.
     У взаємодії один з одним студенти та тренери є чудовою командою в боротьбі з таким негативним явищем у суспільстві, як суїцид.