«Не дай СНІДу шанс»


     До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у ВК НАУ відбулися просвітницькі тренінги спрямовані на підвищення уваги до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. В Україні проблема ВІЛ/СНІД залишається актуальною і стосується кожного. Це відбувається тому, що українці не достатньо обізнані, як захистити себе та своїх близьких.
     Під час проведення тренінгів студенти І-ІV курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» дізнались про те, що таке ВІЛ і чим від відрізняється від СНІДу, як захистити себе та зменшити ризик інфікування ВІЛ, як дізнатися про свій ВІЛ-статус, як поводити себе з ВІЛ позитивними людьми. Розвінчували міфи та розглядали факти. У короткотривалій лекції проведено вичерпне інформування стосовно природи захворювання, можливих шляхів зараження та засобів захисту.
     Під час заходу було проведено анкетування щодо рівня знань про ВІЛ/СНІД. Результати опитування показали, що більшість респондентів були недостатньо обізнані з даного питання, мали певні хибні уявлення щодо шляхів передачі ВІЛ (перенос комарами, концентрація у біологічних рідинах тощо). Просвітницькі тренінги дали студентам можливість поповнили свій арсенал новою та корисною інформацією.
     В Україні за десять місяців цього року зареєстровано понад 13 тисяч нових випадків захворювання на ВІЛ. Протягом січня-жовтня цього року у нашій країні офіційно зареєстровано понад 13 000 випадків ВІЛ-інфекції, більш ніж 6 000 випадків СНІДу та майже 2,5 тисячі смертей, зумовлених СНІДом. Інформація центру громадського здоров’я МОЗ України.https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/vilsnid/statistika-z-vilsnidu
     Виховним відділенням та психологічною службою коледжу і надалі буде проводитися просвітницька діяльність серед здобувачів освіти, направлена на формування та утвердження відповідального та дбайливого ставлення до власного здоров’я.
     Корисні посилання:
Захищений секс все, що важливо знати. Проекту «Не дай СНІДу шанс!»
ВІЛ/СНІД все, що важливо знати.

Психолог