МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


Нація повинна боронити свою мову навіть більше, ніж свою територію! Якщо нація втратить свою територію, то завжди у неї буде ще шанс та можливість повернути собі свої землі! Якщо нація втрачає мову…, у неї вже ніколи не буде своїх територій… Якщо ти цього не розумієш, то будеш вічним чиїмось рабом.

Олександр Башта

     21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію з 21 лютого 2000 року, хоча сама проблема УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ на УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ нараховує кілька століть.
     Історія свята, на жаль, має дуже має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним.
     21 лютого 2018 року у Васильківському коледжі НАУ панувала небуденна атмосфера, пронизана любов’ю до української мови. Святково прикрашений хол коледжу, тематичні стінгазети, плакатна соціальна реклама, влучні цитати про мову, розміщені в аудиторіях та коридорах – все створювало святковий настрій. Серед організаторів заходів до Міжнародного дня рідної мови були викладачі української мови й студенти – актив самоврядування, які на великій перерві в холі коледжу запросили присутніх згадати історію свята та взяти участь у вікторині «Знавці рідної мови». Серед пошановувачів рідної мови слід відзначити Євгена Тетерю, Марію Дерев’янко, Олександра Сову, Артура Бондаренка, Василя Пономарьова, Івана Компаніченка , Дениса Зайця, Ярослава Зюзюна, Михайла Гордієнка, Євгена Дурнєва, Владислава Гнядого, Богдана Конопольського, Каріну Лук`яненко . Подарунками для присутніх були вірші видатних поетів про українську мову, які читали і студенти, і викладачі.
     Знаковим цей день був і для Битько Анни, студентки 621 групи, яка гідно представила Васильківський коледж на обласній олімпіаді з української мови, що відбулася у Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну.
      Міжнародний день рідної мови – це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти і в своєму серці, і в серці ближнього зерна любові до рідної мови.
     Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.
     Вітаємо всіх з Міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!
 
 

Алла Вихристюк, методист коледжу