Міжнародний день польоту людини в космос

12 квітня 2016 року у Васильківському коледжі НАУ, на щорічному студентському форумі, відзначили Всесвітній день авіації та космонавтики. Для історії людства цей день є знаменним та важливим. Адже 55 років тому увесь світ переповнювало бурею емоцій – людина вперше у космосі. Юрій Гагарін, будучи на борту космічного корабля «Восток-1», запуском якого керував його головний конструктор Сергій Корольов, вперше за всю історію людства облетів Землю по орбіті.
      За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
      В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
      Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
      Цього року до Всесвітнього дня авіації та космонавтики студенти коледжу ретельно готувались. Представники 631 навчальної групи підготували цікаву стінгазету під гаслом «12 квітня – День космонавтики», на якій висвітлили інформацію про цікаві факти з життя відомого космонавта Юрія Гагаріна, про внесок українських авіаконструкторів І. Сікорського, братів Касьяненків, Ф. Терещенка, С Корольова у розвиток авіації та ракетобудування. Мультимедійні презентації про українських космонавтів, ракетно-космічну галузь та стратегії її розвитку у майбутньому сприяли поширенню знань про авіакосмічну галузь серед студентів коледжу.
      Почесним гостем заходу став льотчик-інженер В’ячеслав Семенович Синяков, який 30 років свого життя присвятив польотам на винищувачах – перехоплювачах ПВО, а зараз є завідувачем музею Васильківського авіаційного навчального закладу.
      В’ячеслав Семенович розповідав історії свого життя пов’язані з авіацією та космонавтикою. Поділився враженнями від зустрічі з Юрієм Гагаріним, про його зоряний шлях до неба, долю рідних Юрія Гагаріна після його трагічної загибелі. Студенти спеціальності «Авіаційний транспорт» з захопленням слухали коментар В’ячеслава Семеновича про технічні характеристики польоту «Восток-1», задавали багато питань про цю специфічну, небезпечну, складну, але таку цікаву професію льотчика.
      Суботу, не байдужі до авіації студенти та викладачі коледжу, провели у Державному музеї авіації України (Жуляни) Національного Авіаційного Університету у супроводі В’ячеслава Семеновича, та на власні очі побачили експозицію національного авіаційного надбання.