Людина – не товар!


   З нагоди відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми у Васильківському коледжі НАУ пройшла інформаційно-просвітницька кампанія під гаслом «Знай правду про торгівлю людьми!». Заходи були спрямовані на привернення уваги студентської молоді до проблеми торгівлі людьми, так як українці, особливо молодь, стають дедалі вразливішими до подібних загроз.
   Викладачі суспільствознавчих наук Олена Пєстрікова, Олена Перехрест, Лариса Петрівна Снігир провели серед студентів 511н/г, 231 н/г, 441, н/г, 641 н/г заняття з елементами тренінгу: «Торгівля людьми в сучасному світі», «Торгівля людьми і допомога постраждалим в Україні»; підготували інформаційні повідомлення «Засоби і методи поневолення, які використовують торгівці людьми. Способи протидії їм»; демонстрували відеоролики соціальної реклами «Не продавай себе!»№1;№2;№3; поширювали контактну інформацію та ознайомлювали студентську молодь про Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні, 527 безкоштовно з номерів Київстар, МТС та LIFECELL пн-пт з 10.00 до 21.00, сб. з 10.00 до 18.00 www.stoptrafficking ; www.migrantinfo.org.ua; гарячу лінію Міністерства соціальної політики 0-800-507-309. Виховний відділ коледжу підготував інформаційний стенд, який розмістили у холі коледжу.
   Проблеми нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у країні, постійно змінюючись та ускладнюючись. Тому сучасні реалії потребують активізації профілактичної роботи, спрямованої на розвиток правосвідомості молодого покоління. Політична та економічна ситуація в Україні негативно вплинула на усі сфери життя суспільства. Загострення збройного конфлікту на Сході України спричинило активізацію міграційних потоків громадян, що знаходяться у пошуку житла та роботи. Важливо формувати свідоме ставлення молоді до міграційних намірів та власної безпеки, мінімізувати ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.