Коронавірус COVID-19: попереджений – значить озброєний!

У Васильківському коледжі НАУ з 9 по 11 березня, за ініціативою медичної служби та психолога коледжу, серед здобувачів освіти відбулась інформаційно-просвітницька кампанія «Захисти себе від вірусних інфекцій! Що таке короновірус?».
     Під час проведення кампанії студенти отримали інформацію про шляхи передачі вірусних інфекцій, також отримали відповіді на питання: «Що таке коронавірус?». Щоб розвіяти страхи і паніку, проводили зустрічі для широкого загалу, на яких пояснювали, як поширюється вірус і як його уникати, як звести до мінімуму фізичний контакт.
     Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.
     Як поширюється коронавірус? Коли хвора людина чи носій захворювання з COVID-19 кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище, поверхні та предмети.
     Люди можуть інфікуватись: торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись очей, носа чи рота; повітряно-крапельним шляхом від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи. Більшість осіб, які інфіковані COVID-19 відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.
     Профілактика. Прості правила допоможуть уникнути хвороби.
     1. «Захворів – сиди дома!». Візьміть лікарняний. Віруси швидко передаються, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.
     2.Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, грип, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми (2м), щоб вберегти їх від хвороби. Носіть маску.
     3. Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чихання віруси розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс, згином ліктя – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
     4. Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї, антисептичні засоби для рук на спиртовій основі (не меньше 60% спирту). Якщо в аптеках тимчасово відсутні спреї можна зробити їх самостійно з наступних інгридієнтів: спирт – 100 мл, хлоргексидин 0,05% – 30 мл, гліцерин – 10 мл.
     5. Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів та інфекції. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси потрапити в організм через очі, рот та ніс коронавірусу або інших мікробів.
     6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
     7. Ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця.
     8. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
     9. Уникайте безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринами.
     Симптоми, що можуть свідчити про захворювання: гарячка, кашель, ускладнене дихання, здебільшого виникає запалення обох легень.
     Чи є вакцина? Наразі немає вакцини для захисту від 2019- NСОV. Найкраще –уникати впливу цього вірусу.
     Чи є лікування? Не існує специфічного лікування. Варто звернутися по медичну допомогу для поліпшення симптомів.
     Отже, як запобігти поширенню інфекції за наявності симптомів?
1. Обмежте контакти з людьми і використовуйте захисну маску. Самоізоляція – соціальна відповідальність кожного громадянина!
2. Якщо відвідували уражені райони і маєте симптоми то негайно зверніться по медичну допомогу. Почніть з телефонного дзвінка сімейному лікарю!
3. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою. Після чого викиньте серветку у смітник (якщо поряд нема смітника – у спеціальний пакет, потім утилізуйте) та вимийте руки.
4. Варто дезинфікувати поверхні яких торкалася інфікована людина.

Памятайте: Здоров’я дітей та підтримка колективного імунітету – це відповідальність кожного!

За матеріалами