Козацькі забави


     У Васильківському коледжі Національного авіаційного університету 15 жовтня були проведені козацькі забави з метою пропаганди здорового способу життя, поглиблення знань про традиційні свята українців, обряди, народні ігри.
     Під час змагань хлопці демонстрували свою спритність, винахідливість, кмітливість. Змагалися між собою два курені – студенти І та ІІ курсу спеціальності «Авіаційний транспорт» на чолі з курінним «Прудким» – Халієвим Григорієм та курінним «Шиком» – Конюкевичем Романом.
     У першому конкурсі козаки змагалися на швидкість одягати шаровари, демонструючи свою вправність та спритність. Координацію рухів та обережність проявили козаки переносячи воду в відерцях між розташованими на відстані ємкостями з водою. Змагалися козаки у поїданні вареників на швидкість. Підкріпившись варениками боролися у двобої на знання історії та ротних традицій козацтва. «Той найкращий друг і брат, хто ділитись завжди рад, хто останнє не жалкує, друга радо нагодує». У дві глиняні миски була насипана каша. Мета змагання полягала у тому, що потрібно було нагодувати товариша смачним кулішем з зав’язаними очима, допомагали хлопцям у цьому два козаки. Заряд позитивного сміху отримали, як учасники так і глядачі змагань.
     Закінчилось дійство «Козацькі забави» прийняттям присяги на вірність козацьким традиціям.
     Переможцями змагань стали козаки на чолі з курінним «Шиком», студенти ІІ курсу.
     Студенти Васильківського коледжу НАУ і надалі продовжуватимуть зберігати та шанувати козацькі традиції.
 
 

Методист виховного відділу
Ірина Шаповал.