Знай правду про торгівлю людьми!

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований у 2007 році Європейським Парламентом, у Васильківському коледжі НАУ відбулися просвітницькі тренінги «Знай правду про торгівлю людьми!». Заходи були спрямовані на привернення уваги студентської молоді до проблеми торгівлі людьми, так як українці, особливо молодь, стають дедалі вразливішими до подібних загроз.
     Проблеми нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у багатьох країнах світу, зокрема і в Україні, постійно змінюючись та ускладнюючись. Тому сучасні реалії потребують активізації профілактичної роботи, спрямованої на розвиток правосвідомості молодого покоління.
     Студенти другого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» та студентки третього курсу спеціальності «Соціальна робота» прийняли активну участь у зазначених вище заходах. Студенти, у співпраці з соціальним педагогом, підготували інформаційні повідомлення «Засоби і методи поневолення, які використовують торгівці людьми», « Способи протидії торгівлі людьми». Під час тренінгів були демонстровані відеоролики соціальної реклами «Не продавай себе!». Мета заходів полягає у формуванні свідомого ставлення молоді до міграційних намірів та власної безпеки, мінімізація ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
     Студенти були ознайомлені з інформацією про те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 № 29 , Міністерство соціальної політики є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми. www.msp.gov.ua За словами заступника міністра соціальної політики Наталії Федорович за оцінками міжнародних експертів, понад 200 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми за роки незалежності України. Водночас вона додала, що структурами соціального захисту ідентифіковано, тобто встановлено статус і надано їм допомогу – менше тисячі осіб. За її словами, для України найпоширенішою є торгівля людьми у вигляді втягнення у трудову експлуатацію.www.ukrinform.ua
     Корисні контакти: 527 0-800-505-501 Національна гаряча лінія протидії торгівлі людьми та консультування емігрантів. Більше порад та інформації можна знайти на FACEBOOK.COM/A21UA.