Життя то найцінніший скарб


     До Всесвітнього дня запобігання самогубствам у Васильківському коледжі НАУ протягом тижня з 10 по 14 вересня серед студентів ІІ – ІІІ курсів були проведені профілактичні тренінги: «Життя – це найцінніший скарб», «Я не боюся жити», «Я можу помилятися, я можу не здаватися!».
     Студенти І –ІІІ курсів спеціальності «Програмна інженерія» розпочали проект зі створення соціальної відеореклами на тему «Смертельні квести – знайди альтернативу», студенти інши спеціальностей – плакатної соціальної реклами «Вчимося боротись з сумними думками». Презентація проектів відбудеться у кінці жовтня 2018р. Найкращі проекти будуть відзначені нагородою від виховного відділення та студентської Ради коледжу. Найкращі відеоролики соціальної реклами будуть запроповані для розміщення на місцевому телеканалі «Рубікон» та на сайті YouTube.
     Молоде покоління у сучасних реаліях потребує більшої уваги дорослих, адже юнаки тільки ззовні справляють враження незалежних і самостійних, а «всередині» хлопці і дівчата дуже вразливі і болісно реагують на життєві труднощі. Існує достатня кількість молоді, перед якими постає питання про сенс власного існування та необхідність жити далі. Сьогодні особливою проблемою в Україні є підліткове самогубство. За останні роки різко збільшилась кількість самогубств серед дітей 15-18 р.
     Нажаль, саме в цьому віці немає відпрацьованих способів вирішення проблем, а коло спілкування найчастіше обмежується однолітками перед якими постають такі самі питання. Дорослі, особливо в проблемних сімях, не завжди пропонують свою підтримку та демонструють розуміння.
     Отже в надзвичайно бурхливий період свого життя молоді люди залишаються віч-на-віч зі своїми проблемами.
     Соціально – психологічна служба коледжу у співпраці з органами студентського самоврядування проводить комплекс профілактичних дій спрямованих на попередження суїцідальної поведінки підлітків. Протягом навчального року заплановані тренінги, години спілкування, зустрічі з цікавими людьми та представниками благодійних та громадських організацій з даної проблематики. Тематика зустрічей в позитивному руслі допомагає молоді навчитися давати собі раду в складних життєвих ситуаціях, брати відповідальність за якість свого життя, ставити цілі, позитивно мотивувати себе і оточуючих, вміти управляти своїми емоціями та засвоювати стратегії виживання у складних життєвих обставинах. І найголовніше, ми прагнемо вчитися дружити, адже у сучасному світі це таке мистецтво. Ті хто прагнуть закінчити життя або грають у небезпечні квести, зачасту, мають купу вільного часу та майже не мають друзів. І якщо ти ще не маєш справжнього друга, то намагайся сам стати комусь другом.
 
 

Соціальний педагог,
голова інформаційного
департаменту СР.