День Соборності України


     22 січня, Україна святкувала День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).Незважаючи на нетривалий союз, подія залишила вагомий слід в історії українського державотворення. Святкування Дня Соборності розпочалося з 1990 року, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1999 році Указом другого президента України Леоніда Кучми.
     Головною традицією свята є акція “Українська хвиля” – утворення “живого ланцюга” єднання. Найбільший “живий ланцюг” було створено в ніч з 21 на 22 січня 1990 року, з’єднавши між собою Львів та Київ, що символізувало єдність між заходом країни і столицею.
     Студенти Васильківського коледжу НАУ також приєднались до цієї події. З державною символікою у руках та плакатами студенти закликала небайдужих до єднання. Ініціатором «живого ланцюга» виступив відділ освіти Васильківської міської ради.
 
 

Методист виховного відділення
І.Шаповал