День вишиванки


     17 травня українці та прихильники України в усьому світі відзначають День вишиванки. Це свято, незважаючи на свій відносно молодий вік, стало надзвичайно популярним. Адже воно покликане зберегти споконвічні народні традиції етнічного українського одягу, символізує єдність поколінь нашої нації.
     Вже кілька років поспіль до цього свята долучаються і студенти Васильківського коледжу НАУ. В цей день коледж наповнився яскравими кольорами вишиванок, адже участь у флешмобі взяли і студенти, і викладачі коледжу. І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції, учасники акції отримали позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.
     Зануримось в історію цього дня. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка її друга, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Дівчина запропонувала студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
     Основна ідея свята – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.
 
 

Соціальний педагог
Альбіна Шестакова