День вишиванки


16 травня українці та прихильники України в усьому світі відзначають День вишиванки. Вже кілька років поспіль до цього свята долучаються і студенти Васильківського коледжу НАУ. В цей день коледж наповнився яскравими кольорами вишиванок, адже участь у флешмобі взяли студенти, викладачі та працівники коледжу. Напередодні свята студрада оголосила конкурс на кращі світлини у вишиванці. Три красуні коледжу Стефанія Іоффе, Сніжана Василенко, Анна Мартиненко безперечно гідні звання переможниці конкурсу, однак за умовами змагання найбільшу кількість голосів отримала Сніжана.
Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Проводять його вже 13 рік. Ідея вбиратися у вишиванку кожен третій четвер травня належить студентам Чернівецького університету. Нині приходити в цей день у вишитій сорочці закликають в різних установах.
Традиція прикрашати одяг вишивкою в українців з’явилася декілька століть тому. І вона одразу стала нашою гордістю. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно. А ще український національний одяг полюбився у цілому світу.
Вишитий одяг поєднують з джинсами, кросівками і навіть з діловим костюмом. До речі, так носити вишиванку ще у ХІХ столітті почав сам Іван Франко. Він першим вбрався у вишиту сорочку з піджаком.
У наш час дослідники вишивки нараховують понад 200 старовинних швів та більше 20 технік гаптування. Серед них найпоширеніші нині гладь та хрестик. Зокрема, хрестиком в Україні ніхто не вишивав аж до 19 століття. Була техніка хрестикування, але більше як допоміжна.
Своїми особливими вишиванками може похвалитися не тільки кожен регіон України, а й навіть окремі села. Сорочки можуть відрізнятися фасоном, кольором та візерунком. Прикметно, що популярні нині маки як елемент візерунка практично не використовувалися в традиційній українській вишивці, оскільки символізували печаль і смерть, а набули слави наприкінці 20 століття. Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/ukrayinci-svyatkuyut-den-vishivanki-1345818.html

Прес-центр студради