День безпечного інтернету


     5 лютого 2019 року у світі відзначається Safer Internet Day під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом. До цієї ініціативи долучилися студенти ІІ-ІІІ курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Васильківського коледжу НАУ. Під час проведення просвітницьких тренінгів у сфері кібербезпеки студенти отримали нагадування щодо онлайн спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
     Цей досвід студенти 621 групи вирішили поширювати серед своїх однолітків. Під час заходу вони анонсували випуск буклету під назвою «Твоя безпека в Інтернеті». За підтримки студентської Ради коледжу команда у складі Ігоря Уткіна, Назарія Галича, Романа Стажка, Вадима Слободянюка, Олександра Вишняка натхненно працює над інформаційним наповненням та дизайном буклету. Презентація проекту відбудеться 27 лютого 2019р. Буклет буде розповсюджуватися серед студентів коледжу та школярів міста Василькова безкоштовно.
 
 

Прес-центр студради

     P.S. Корисний лікбез.
     Перед тим як розмістити будь-яку інформацію в Інтернеті потрібно подумати про те, що Інтернет, по суті, це дошка оголошень! А чи хочу я, щоб про цю новину дізнався весь світ?
     Інтернет-загрози
     Троллінг (англ. Trolling) – навмисна провокація за допомогою образ і нецензурної лексики. Спрямована те. щоб розлютити жертву і вивести її на зустрічні образи.
     Виключення – онлайн-бойкот або обмеження доступу до спільних онлайн- активностей (чати, ігри, групи в соціальних мережах) користувача, щоб принизити або зганьбити його.
     Діссінг (англ. Dissing) називають передачу або публікацію компрометуючої інформації про жертву онлайн. Це робиться з метою зіпсувати репутацію жертви або нашкодити її відносинам з іншими людьми.
     Хеппіслеппінг (англ. Happy slappying) – зйомка роликів, в яких агресори б’ють жертву або знущаються над нею. щоб розмістити відео в Інтернеті.
     Фрейпінг (англ. Fraping) – отримання доступу до облікового запису людини в соціальних мережах для розміщення сумнівного контенту від його імені, ведення діалогів або образи інших користувачів.
     Кетфішінг (англ. Catfishing) – створення копії профілю жертви в соціальних мережах на основі вкрадених фотографій і інших особистих даних.
     Кіберсталкінг (англ. Cyberstalking) – переслідування в інтернеті, зокрема спроби дорослих зв’язатися з дітьми і підлітками онлайн з метою особистої зустрічі і сексуальної близькості.
     Небезпеки і ризики з якими молодь може стикатися в Інтернеті можна виділити у чотири групи:

  • контентні ризики;
  • комунікативні ризики;
  • електронні ризики;
  • споживчі ризики.

     Контентні ризики – це матеріали, що містять насильство, агресію, еротикуі парнографію, нецензурну лексику, інформацію, що розпалює расову ненависть, пропаганду анорексії і булімії, суїциду, азартних ігор, наркотичних речовин тощо.
     Комунікативні ризики – це знайомства і спілкування і Інтернеті під час якого молодь може стати жертвою кібербулінгу та кібергрумінгу.
     Кібербулінг можна назвати сучасним цифровим аналогом дитячого знущання. Останнім часом основною платформою для кібербулінгу стали соціальні мережі.
     Кібергрумінг або Online cексуальне насильство над дітьми (онлайн грумінг) – входження в довіру до дитини з метою використання її у сексуальних цілях або з метою шантажування і отримання фінансової винагороди. Не всі дорослі, які розвивають онлайн-стосунки з дитиною мають на меті зустрітися особисто. В їхні наміри може входити бажання змусити робити дитину фото та відео сексуального характеру і відправляти дорослому. В якості альтернативи їх мотивом може бути отримання фінансовой вигоди як від самої дитини так і від її сім’ї. Шахраї обізнані у вікових особливостях психології дітей і легко можуть встановлювати з нею контакт у соціальних мережах використовуючи підроблені облікові записи «фейкові акаунти». Починаючи з віртуального спілкування та входячи в довіру до дитини, злочинці пропонують потоваришувати, поступово переходять до розмов про зустріч у реальному житті та переводять тему спілкування у сексуальну площину. Груміри також можуть запропонувати допомогу дитині у грі, щоб отримати дані карти членів сім’ї.
     До різновиду кібергрумінгу також відносять наполегливе чіпляння в мережі із сексуальними пропозиціями, розмови на теми сексу, насильства або виготовлення , розповсюдження і використання матеріалів із сценами насилля над дітьми ( у більшості випадків сексуального).
     Секстинг — це надсилання через мобільний телефон повідомлень сексуального змісту або еротичних фотографій чи відео. декілька інших причин того, чому дехто займається секстингом. Так хлопець або дівчина фліртує з людиною, з якою хоче зустрічатися. Молода особа, отримавши від когось відверте фото, почувається зобов’язаною вислати у відповідь своє. У деяких випадках: той, хто отримував еротичну фотографію, розсилав її друзям заради розваги; хлопці, яких залишали дівчата, мстилися, пересилаючи їхні відверті фото іншим. У багатьох випадках надсилання еротичних фото розцінюється як розбещення неповнолітніх або як поширення дитячої порнографії. Деякі неповнолітні, що займалися секстингом, були визнані винними у статевих злочинах.
     Електронні ризики.
     Викрадення персональної інформації яке відбувається завдяки вірусам, шпигунським програмам, необдуманому висвітленню конфеденційної інформації.
     Споживчі ризики.
     Дана група ризиків відноситься до кіберзлочинів: продаж товарів через мережу, які часто не відповідають заявленим характеристикам, перевід грошових потоків через банківські карти де конфеденційна інформація не завжди є захищеною.
     Корисні посилання для студентів та викладачів.
https://betterinternetcentre.org/?page_id=30. Центр кращого інтернету. Корисний вебінар до Дня безпеки в Інтернеті.
https://safety.google/security/security-tips/ Поради для кращої безпеки в Інтернеті. Прості рекомендації й практичні поради про те, як створити надійний пароль, захистити пристрій, уникнути фішингу та безпечно переглядати вміст в Інтернеті
www.webwewant.eu>documents>/ – посібник для підлітків The Web We Want (Інтернет, Який Ми Хочемо).
https://cyberpolice.gov.ua Офіційний сайт департаменту кіберполіції України.
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course- v1:CZ+CTFT101+2017 T3/about (масовий безкоштовний онлайн-курс «Критичне мислення для освітян»)
https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014 T1/about (курс «Основи інформаційної безпеки»)
https://edx.prometheus.org.ua/courses/KNU/102/2015 T27about (курс «Інформаційні війни»)
https://goo.gl/csVMOR (авторський тренінг Ніни Дементієвської “Критичне оцінювання ресурсів Інтернету” для вчителів і учнів)
http://startuem.lg.uaV?p=1427 (тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді)
https://beinternetawesome.withqoogle.com/interland (Interland – правила безпеки в Інтернеті в ігровій формі)
http://www.prointernet.in.ua (комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет» від компанії Google разом з Інтернет Асоціацією України. Освітня частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів, інтерактивної гри «Подорож на Астерікс». Є також методичний посібник, практикум для проведення занять, посилання на корисні ресурси для вчителів)