Говоримо про стосунки


     Третій тиждень лютого завжди викликає у молоді пожвавлений інтерес до романтичних стосунків, адже 14 лютого у світі відзначають День св. Валентина. Соціальний педагог ВК НАУ Альбіна Шестакова протягом тижня проводила серед молоді інформаційно-просвітницькі тренінги на тему «Кохання? То це питання!».
     Під час тренінгу молоді люди змогли дізнатися про історично-релігійне підґрунтя походження Дня святого Валентина; дізнатися відповіді на питання, що таке «справжнє кохання» і чим воно відрізняється від «симпатії» та «закоханості»; переглянули відеоролик «Кохання? То це питання!» з сайту JW.ORG та закріпили свої знання виконанням тестових завдань. Детально розглянули шість видів любові:
     Любов — морально-естетичне почуття, виразом якого є безкорисливе і самовіддане прагнення до іншого об’єкта як невід’ємної умови свого існування.
     Любов-строге; любов-дружба і любов-розуміння, яка виникає поступово і для якої є характерним тісне спілкування і глибока душевна близькість.
      Любов-агапе: альтруїстична, духовна любов, повна жертовності й самозречення. Той, хто любить цією любов’ю, здатний простити іншому все, навіть зраду. Агапе характерна для першої любові в житті людини.
     Любов-ерос: палке почуття, яке довго і бурхливо палає в людині; це справжня жага, яка охоплює людину в цілому, внаслідок чого вона втрачає можливість розмірковувати, тому це почуття називають «безрозсудною любов’ю». Люди, які його відчувають, можуть довго не закохуватися і жити без любові, але коли закохуються, любов охоплює їх повністю.
     Любов-манія: любов-одержимість, яка бере людину в полон і підкоряє її. Надзвичайно небезпечне, виснажуюче почуття, яке спричиняє постійну непереконаність у собі та коханому (коханій), ревнощі, недовіру і яке не витримує розлуки. Маніа майже ніколи не буває щасливою.
     Любов-прагма: спокійне почуття, в якому вони підпорядковані розуму. Не відрізняється розмаїттям емоцій однак її основною перевагою є те, що з часом вона не слабшає, а навпаки, може стати теплішою і душевною.
     Любов-людус: любов-гра, за якої людина немов би грається в любов, а його метою є виграти якомога більше і витратити при цьому якомога менше сил. У людусі відсутня глибина почуттів.
     Ще багато додаткових запитань, романтичної тематики, були задані студентами соціальному педагогу. Чекаємо Вас на наших тренінгах!
     P. S
     Звідки походить День святого Валентина?
     В одній енциклопедії повідомляється: «День святого Валентина припадає на свято двох різних християнських мучеників, на ім’я Валентин. Однак звичаї, пов’язані з цим днем… очевидно, походять від стародавнього римського свята луперкалії, яке відзначали щороку 15 лютого. Це було свято на честь Юнони, римської богині жінок та шлюбу, і Пана, бога природи» («The World Book Encyclopedia», 1973, т. 20, с. 204).
     День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих) — світське свято, яке відзначається в деяких країнах щороку 14 лютого.
 
 

Прес-центр студради