Відвідування виставки


     17 жовтня 2018 року студенти четвертого курсу коледжу, після занять, взяли участь в оглядовій екскурсії у PinchukArtCentre, відвідавши виставку «І знову демократія?». Метою заходу стало бажання студентів застосувати на практиці отриманні знання з культурології в темі «Епоха постмодернізму», зануритися в атмосферу сучасного мистецтва.
     Екскурсія зацікавила молодь, примусила більш глибоко роздумувати над, здавалося, очевидними речами, знаходячи в них подвійне значення, приховані деталі, утаємничені мотиви. В планах групи найближчим часом відвідати Центр сучасного мистецтва у м. Києві, а також Київський театр оперети, спектакль «Моя чарівна леді».
     PinchukArtCentre представляє проект «І знову демократія?» – масштабну групову виставку за участі Франсіса Аліса, групи Аллора та Кальсаділья, Олафура Еліассона, Мауріціо Кателана, Зо Леонард, Гошки Мацуги, Такаші Муракамі, Сондри Перрі, Паскаля Мартіна Таю, Люка Тюйманса, Рейчел Уайтред та Деміена Хьорста.
     Виставка «І знову демократія?» відштовхується від подвійного питання: «Чи ми маємо переосмислити демократію? Як скоригувати чи адаптувати цю систему , аби вона вижила перед викликами, що стоять перед нею сьогодні?» або «Чи нам потрібна нова модель? Чи програє демократія? Чи втратила свою життєдіяльність модель представницької влади?».
     Виставка не пропонує прямолінійного погляду на всі ці питання, а радше пропонує комплексні рамки з думок, ризиків та мрій, що визначають загрози демократичному ладу. Протягом всієї виставки постійно з’являються нагадування про один з найголовніших викликів, що постають сьогодні перед демократіями: «Як захистити демократію у вигляді відкритого суспільства?»
     З поміж багатьох цікавих та змістовних за ціннісним смислом експонатів нікого з групи не залишила байдужими робота Такаші Муракамі, історичне протистояння тоталітарної та демократичної систем. У сучасному світі все більш привабливими у успішними стають популістські підходи та авторитарні моделі управління, ця думка ясно прослідковується у новій роботі Такаші Муракамі та у роботах Мауріціо Кателана.
     Проте скрізь і завжди мистецтво залишається однією з багатьох форм , які дають можливість безкровно чинити опір . Сучасне мистецтво, подібне до добре функціонуючої демократії, створює «відчуття можливостей». Напередодні президентських виборів в Україні саме це відчуття можливостей ми маємо плекати.
 
 

За матеріалами статті
Бйорн Гельдхоф,
арт-директора PinchukArtCentre.
З посиланням на сайт
new.pinchukartcentre.org