Всесвітній день авіації і космонавтики

12 квітня 2017 року у Васильківському коледжі НАУ відбулась локальна конференція присвячена Всесвітньому дню авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос) під назвою «Історія та перспективи освоєння космосу». У конференції прийняли участь студенти першого та другого курсів коледжу. Наш авіаційний коледж має безпосереднє відношення до цього свята і тому ми щороку, з великим задоволенням, відзначаємо цей знаменний день для усього людства.
    У підготовці матеріалів та проведенні студентської конференції прийняли активну участь студенти першого курсу: Вікторія Земцова, Тетяна Марущак, Марина Петренко, Тарас Ющенко та другого курсу Домінік Кваско, а також соціальний педагог Анна Калініченко, студентка 5-го курсу Національного авіаційного університету Дарина Шараєко, методист Олена Пєстрікова.
    Розпочався захід піснею О. Пахмутової і М. Добронравова «Знаете, каким он парнем был…» з демонстрацією відеоролику запуску «Восток -1». Студентка Марина Петренко підготувала міні-лекцію про біографію Юрія Гагаріна.
    Вікторія Земцова підготувала доповідь про засновника сучасної космонавтики Костянтина Едуардовича Ціолковського, який першим дав науково обґрунтовану гіпотезу міжпланетних подорожей.
    Студенти презентували два мультимедійні проекти присвячені історії розвитку космонавтики та досягненням космонавтики в XXI ст.
    Перша частина конференції присвячена історії освоєння космічного простору теоретикам та науковцям, чиї ідеї та технічні досягнення ще довго будуть використовувати сучасні астронавтика і космонавтика. Всі вони українці , і саме вони, власне, створили свого часу основні сюжети радянської космонавтики: Юрій Кондратюк, Сергій Корольов, Валентин Глушко, Володимир Челомей, Михайло Янгель, а також генерал Василь Вознюк, народжений на Вінниччині, створив і тридцять років очолював перший радянський ракетний полігон “Капустин Яр”, він же планував створення нового космодрому, котрий отримав назву “Байконур”.
    У першому проекті також було продемонстровано історію досягнення українських підкорювачів космосу: Павла Поповича – першого українця, який побував у відкритому космосі, 12-15 серпня 1962 року здійснив перший політ у космос на кораблі “Восток-4”; 1974 р. – другий космічний політ, як командир корабля “Союз-14” та орбітальної станції “Салют-3”; Георгія Тимофійовича Берегового, у 1968 році він здійснив 4 –х денний політ на космічному кораблі «СОЮЗ -3»; випускника Васильківської авіаційної школи механіків 1947 року полковника Дьоміна Лева Степановича , який 28 серпня 1974 року будучи бортовим інженером космічного корабля «Союз -15» о 23 годині 10 хвилин в 48 км південно-західніше від м. Цілиноград вперше в вітчизняній космонавтиці відпрацьовував систему зближення «Ігл», методи і засоби пошуку та евакуації екіпажу космічного корабля і здійснив успішне приземлення в умовах ночі; Леоніда Каденюка, який 19 листопада – 5 грудня 1997 року, став першим громадянином незалежної України у космосі.
    Під час демонстрації другого мультимедійного проекту студенти мали змогу ознайомитися з досягненнями у вивченні космічного простору. Наприклад виявлення води на Марсі та Місяці, відкриття нових планет тощо. Студенти дізнались сміливі проекти майбутнього такі, як розвиток космічного туризму, міста у хмарах, космічний ліфт, цілодобове сонце (у США досліджується можливість розміщення на стаціонарній орбіті над Північною Америкою супутників з шістнадцятьма дзеркалами-відбивачами, що дозволить на дві години збільшити світловий день). Розглянули основні проблеми, які виникають при освоєнні космосу – космічне сміття, вплив ракетно – космічної техніки на атмосферу.
    Яскраві успіхи космонавтики – закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі. Можливо майбутні Корольови, Ціолковські, Гагаріни навчаються сьогодні і у нашому Васильківському коледжі НАУ. Маємо надію, що наші студенти примножать і прославлять аерокосмічну галузь України.

Олена Пєстрікова
    Анна Калініченко