Безпека дорожнього руху.


     З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму в коледжі проходить тижневик безпеки дорожнього руху. За ініціативою виховного відділення та при підтримці студради 20листопада 2018 року в коледжі була проведена вікторина на знання правил дорожнього руху. Студенти протягом 40 хвилин відповідали на питання, що потрібно знати пішоходу, аби мінімізувати ймовірність потрапити у ДТП.
     Соціально відповідальні студенти коледжу підготували тематичну плакатну соціальну рекламу, яка була розміщена у фойє коледжу.
     Цього ж дня у коледжі пройшла інформаційно просвітницька кампанія з
«Стань помітним у темряві – врятуй своє життя!» з безкоштовною роздачою світловідбивачів.
     Представники виховного відділення висловлюють щиру вдячність, студентам які активно долучилися до проведення зазначених заходів, а саме: Ользі Анохіній, Інні Гончаренко, Стажку Роману, Надії Савчук, Євгену Дурнєву і тим, хто прийняв участь у створенні плакатної соціальної реклами і не поставив підпис під своєю роботою.
     Безпека на дорогах є однією із значних проблем сучасного світу. Дорожньо-транспортний травматизм знаходиться на восьмому місці серед основних причин смертності і є головною причиною смертності серед молоді віком 15-29 років, а за прогнозами експертів, без прийняття невідкладних заходів дорожньо-транспортні пригоди стануть п’ятою провідною причиною смертності до 2030 року.
     Автори статті вважають за необхідне нагадати всім читачам про правила безпеки на дорозі, аби мінімізувати ймовірність потрапити у ДТП.
     Доречним буде нагадати п. 4.14 Правил дорожнього руху, у якому зазначено, що саме категорично забороняється пішоходам:

  1. виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;
  2. раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;
  3. допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
  4. переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;
  5. затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.
    Найтиповіші помилки, що вчиняють пішоходи, – раптовий вихід на проїзну частину (в тому чисті і на «зебру») та вихід на дорогу з-за транспорту, що стоїть.

     Вкрай важливо звернути увагу батьків, старших братиків та сестричок : прогулюючись з дітьми, особливо маленькими, у жодному разі не можна відпускати їх від себе. Куди побіжить малеча спрогнозувати досить складно як водієві, так і батькам. Якщо ви гуляєте із дитячим візочком – не виштовхуйте його першим на дорогу, спочатку – вийдіть самі та оцініть обстановку.
     Щодо пішоходів, то відповідальність за порушення ними Правил дорожнього руху передбачена ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
     Ч.1 Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху передбачає відповідальність – попередження або штраф.Ч.4. Створення аварійної ситуації передбачено накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
     Патрульна поліція застерігає пішоходів: краще витратити час і пройти декілька метрів, аніж усе життя жалкувати про свою помилку.
     Стань помітним у темряві – врятуй своє життя! У зимовий період традиційно зростає кількість ДТП. Це пов’язано зі скороченням світлового дня, погіршенням погодних умов та іншими об’єктивними причинами, які не враховують менш досвідчені водії.
     При русі в темний час доби по неосвітлених шляхах водій бачить тільки ту частину дороги, що освітлена фарами автомобіля. При цьому здатність очей до сприйняття світлових контрастів гірше, ніж при денному світлі. Особливо важко помітити на дорозі пішоходів у вечірній та нічний час.
     Водій має можливість побачити людину зі світловідбивачем на одязі або рюкзаку зі значно більшої відстані, ніж пішохода без нього. Отже, вище шанси, що трагедії не станеться. У пішохода існує ряд інших можливостей поліпшити свою помітність у сутінках. Наприклад, темний одяг набагато гірше помітний у темряві, ніж світлий: темна куртка відображає всього 5% світла, що попадає на неї, у той час як світла куртка відображає 80%. Велосипедисти й водії моторолерів можуть використати флуоресцентний одяг, що робить їх помітніше в потоці.
     Флікерів багато не буває: чим більше їх на людині, тим краще. Зважаючи на те, що перехрестя є аварійно-небезпечними ділянками, двостороннє розміщення світловідбивачів робить пішохода помітним для водіїв автомобілів, що рухаються в різних напрямках.
     Хотілося б підкреслити, що світловідбивач для пішохода – не просто атрибут особистої безпеки, але й лакмусовий папірець загальної культури, дисциплінованого, цивілізованого поводження на дорозі.
Тож будьте обережними та уважними на дорогах!
 
 

Прес-центр студради